Dobry Ginekolog

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO GINEKOLOGA?

Znalezienie odpowiedniego ginekologa jest często poważnym problemem dla kobiet, jako że badania ginekologiczne zaliczane są do kategorii intymnych, a lekarz ginekologii powinien w związku z tym wzbudzać zaufanie i zapewniać obsługę medyczną na najwyższym poziomie.

Zaleca się, aby pierwsza wizyta u ginekologa miała miejsce po rozpoczęciu miesiączkowania lub też przed planowanym rozpoczęciem współżycia. Również jest ona wskazana przy wystąpieniu niepokojących objawów ginekologicznych. Częstotliwość wizyt w gabinecie ginekologicznym w przypadku braku symptomów wskazujących na stany zapalne lub schorzenia to 1 lub 2 razy do roku.

Ginekolog – na NFZ czy prywatnie?

W poszukiwaniu odpowiedniego ginekologa na początku należy zastanowić się, czy poszukiwać specjalisty na NFZ, czy też skorzystać z pomocy prywatnych poradni ginekologicznych. W przypadku leczenia na NFZ nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, ale czas oczekiwania na wizytę może być dość długi. Z kolei leczenie prywatnie to najszybsze terminy wizyt, często nawet w ciągu kilku najbliższych dni w zależności od liczby pacjentów.

Ceny prywatnych wizyt ginekologicznych zależne są od poradni. Nasza Przychodnia przy Azotach w Chorzowie zapewnia przystępne ceny – podstawowa konsultacja ginekologiczna to wydatek 85 złotych, natomiast konsultacja z USG lub cytologią to koszt 100 złotych. Konsultacja ginekologiczna z USG oraz cytologią jednocześnie to koszt 120 złotych.

Na co zwrócić uwagę w poszukiwaniu dobrego ginekologa?

Najlepiej mieć rekomendację bliskiej osoby dotyczącą dobrego ginekologa – wtedy można mieć pewność, że będzie to godny uwagi specjalista. W sytuacji, gdy jednak nie jest możliwe otrzymanie porady, do kogo warto się udać, można szukać opinii w internecie. W sieci znajdują się portale pozwalające na wystawianie opinii na temat lekarzy, w tym ginekologów. Również możliwe jest znalezienie poleceń na kobiecych portalach internetowych.

Przy doborze odpowiedniego gabinetu warto zwrócić uwagę na doświadczenie lekarza, a także na stosowane przez niego wyposażenie. Gabinet powinien być wyposażony w aparat do prowadzenia badań USG, z wykorzystaniem którego lekarz będzie mógł przeprowadzić na miejscu dokładną diagnostykę.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ PORADNI GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEJ W PRZYCHODNI PRZY AZOTACH!

Wszystkie Panie poszukujące dobrego ginekologa w Chorzowie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej poradni ginekologiczno-położniczej działającej w Przychodni przy Azotach. Tutaj do dyspozycji są lekarze ginekolodzy z wieloletnim doświadczeniem, zapewniający obsługę na najwyższym poziomie. Prowadzimy konsultacje ginekologiczne, wykonujemy badania USG oraz cytologię.

Jeżeli chcą Panie znaleźć się pod fachową opieką, zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszej poradni ginekologiczno-położniczej. Prowadzimy zapisy na wizyty na NFZ oraz prywatnie. Zapewniamy jednocześnie bardzo atrakcyjne ceny i krótkie terminy oczekiwania na wizyty.

Przychodnia przy Azotach – tutaj czeka dobry ginekolog Chorzów – zapraszamy do umówienia się na wizytę!